• Dereotu
  • Dereotu
Dereotu
Ürün Kodu : 7       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
2.49 TL   Kdv Dahil
Gelince Haber Ver

Dereotu, narin, tüylü yeşil yaprakları olan aromatik bir bitkidir. Bazen dereotu otu olarak adlandırılan dereotu, maydanoz ailesinin bir üyesidir. Dereotu Orta Çağ'dan beri var ve büyücülüklere karşı savunmaya yardımcı olduğu düşünülüyordu. Dünyada tanınmış bir malzemedir ve birçok Avrupa ve İskandinav yemeklerinde kullanılmaktadır.


Taze ve Kurutulmuş Dereotu

Taze dereotu, diğer taze bitkilerle birlikte çoğu gıda mağazasında satın alınabilir. Dereotu, çok ince, narin ve incecik yapraklara bölünen uzun ince gövdelere sahiptir. Saplar genellikle dahil edilmezken, yapraklar genellikle tariflerde kullanılır. Dereotu iki şekilde kurutulmuş olarak kullanılabilir: Kurutulmuş yapraklar yaygın bir baharattır ve tohumlardan ayırt etmek için sıklıkla "dereotu otu" olarak adlandırılır. Dereotu bitkisinin tohumları da baharat olarak kullanılabilir ve kimyona benzer bir tada sahiptir. 


Dereotu Kullanmanın Kolay Yolları 

Dereotu, genellikle somonla eşleştirildiği düşünülen bir bitkidir. Dereotu sosundan dereotu ve diğer baharatlarla yapılan somonu pişirmeye kadar birçok şekilde somon balığı eşlik edebilir. 

Ek olarak, dereotu diğer deniz ürünleri, gevrek sebzeler, patates salataları, turşu veya yoğurt ve / veya ekşi krema bazlı daldırma ile eşleşir. 


Dereotu ile Basit Tarifler

Dereotu kullanmanın bazı hızlı ve basit yolları aşağıdaki tarifleri içerir. Ek otlar ve kendi varyasyonlarınızla onları beğeninize göre ayarlamaktan çekinmeyin.

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?